Elementy do balustrad ponad 5000 akcesoriów. Ponad 100 Wzorów balustrad ze stali nierdzewnej oraz szklanych
Wyprzedaż elementów oraz balustrad ze stali nierdzewnej i szklanych
Projekty balustrad do pobrania za darmo ponad 600 projektów
APP ES-DESIGNER OF HANDRAILS
Strona główna » Elementy balustrad nierdzewnych stal 304 » Podpory poręczy
Zmiana języka
PolskiAngielski
Kategorie
Promocje
Kontakt
Cennik
Pobierz cennik PDFPobierz cennik HTMLPobierz cennik XLS

Podpory poręczy

Podpory poręczy
Podpory poręczy są elementy zespalającymi słupek balustrady z pochwytem. Kilka możliwych rozwiązań umożliwia wykonanie każdego typu połączenia balustrady. Wszystkie mocowania poręczy występują w gatunki stali 304 lub 316 oraz w wersji polerowanej i szlifowanej. Mocowanie podpór przy pomocy śrub z gwintem metrycznym lub kotwy ew. kołki rozporowe w przypadku mocowań do ściany. Natomiast w przypadku podpór pochwytów do szkła wykorzystujemy otwory w szkle.

Mocowanie pochwytu regulowane
Jest to element zazwyczaj wklejony w słupek przy pomocy kleju dwuskładnikowego. Połączenie z pochwytem balustrady następuje poprzez przykręcenie dwoma śrubami M5 elementu łączącego do pochwytu. Regulacja kąta nachylenia umożliwia zrealizowanie balustrady na schody oraz podesty. Podpory poręczy występują do każdego systemu okrągłego np, fi 42,4mm lub profilowego np. 40x40mm

Mocowanie pochwytu stałe proste
Jest elementem opisanym jak wyżej z tym, że nie mamy możliwości regulacji kata nachylenie. Zastosowanie wyłącznie na podest. Podpory poręczy występują do każdego systemu okrągłego np, fi 42,4mm lub profilowego np. 40x40mm

Mocowanie stałe niskie
Mocowanie pochwytu, które jest wklejane do słupka balustrady po uprzednim przykręceniu mocowania do pochwytu. Niski profil mocowania umożliwia wykonanie połączenia balustrady prawie bezprzerwowe wizualnie przedstawiając słupek wchodzący w pochwyt. przy zastosowaniu tego rozwiązanie konieczne jest podwyższenie wysokości słupków. 

Mocowanie regulowane lub stałe mocowane do boku słupka.
Mocowaniu umożliwia odsunięcie pochwytu od osi balustrady na zewnątrz lub wewnątrz podestu lub klatki schodowej. Mocowania stosowane często w przypadku braku lub małej duszy schodów lub konieczności montażu bocznego balustrady zwiększając przestrzeń pod pochwytem. Mocowanie polecane w przypadku zastosowania balustrad szklanych.

Mocowanie pochwytu do ściany
Mocowanie umożliwia instalację pochwytu do ściany z zastosowaniem regulowanych lub stałych łączników do ściany pod katem 90 stopni. Mocowania mogą zostać przykręcone do ściany, posiadać rozetę maskującą lub zostać zakotwione ze wspawanych od zewnątrz prętem przy pomocy żywicy dwuskładnikowej. Mocowania można zastosować na schodach oraz spocznikach schodowych. Do połączenia pochwytów służą kolanka z działu :kolanki i łączniki rur"

Mocowania pochwytów pochylni dla niepełnosprawnych
Do mocowania pochwytów do słupków polecamy dwa rozwiązania: - mocowanie z zastosowaniem dwóch prętów skrzyżowanych pod katem 90 stopni, z którego jeden z mocowaniem do pochwytu, - dwie blaszki montażowe do pochwytów połączone prętem giętym 90 stopni. Mocowania mogą zostać zastosowane do rur oraz profili a także naprzemiennie.

Podpora poręczy z zastosowaniem szkła.
Pochwyty szklanych balustrad można zrealizować między innymi łącznikami kątowymi z rotulą do szkła. Jest to element, który przechodzi przez taflę szklana i jest skręcany ozdobną nakrętką ze stali nierdzewnej. Podpora może być do pochwytu okrągłego lub kwadratowego.

Dodatkowe opcje przeglądania
Zakres cen od do
Tylko promocje
Brak produktów ...

Oprogramowanie sklepu shopGold.pl
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu