Elementy do balustrad ponad 5000 akcesoriów. Ponad 100 Wzorów balustrad ze stali nierdzewnej oraz szklanych
Wyprzedaż elementów oraz balustrad ze stali nierdzewnej i szklanych
Projekty balustrad do pobrania za darmo ponad 600 projektów
APP ES-DESIGNER OF HANDRAILS
Addurl.nu
Strona główna1 » Podpory naciągi do roślin
Zmiana języka
PolskiAngielski
Kategorie
Promocje
Kontakt
Cennik
Pobierz cennik PDFPobierz cennik HTMLPobierz cennik XLS

Podpory naciągi do roślin

Podpory naciągi do roślin

Zielone ogrody, fasady są często stosowane w architekturze nie tylko ze względu na walory estetyczne ale także środowiskowe. Stosowane naciągi, podpory, do roślin wykonane ze stali nierdzewnej są uzupełnieniem naszej oferty handlowej, którą znajdą Państwo w niniejszym dziale. W zależności o wielkości ściany, obciążenia roślinami dobieramy odpowiedniej grubości elementy oraz ilość a takze rozpiętość linek.

PORADY

Nowoczesne ogrody powinny być trójwymiarowe. Kierunek ku górze czyli - trzeci wymiar ogrodowy - jest charakterystyką roślin pnących. To dzięki pnączom możemy powiększyć przestrzeń ogrodów nawet dwukrotnie.

Pnącza dodatkowo mogą spełniac inne zadania:

 • mogą przykryć nieładny obiekt
 • stworzyć osłonę zapewniając intymność i zacisze.

Przed wyborem roslin pnączych nalezye zapoznać się z jej fizjonomią a szczególnie z tym w jaki sposób dana roślina się pnie, ponieważ na tej podstawie dopasowuje się podporę, którą powinniśmy zapewnić roślinie, aby odpowiednia i zdrowo kwitła. Prawie wszystkie części rośliny przystosowały się do czepiania się podpór- łodygi, korzenie, liście, ogonki liściowe a nawet pędy kwiatowe. Można jednak podzielić pnącza na gatunki przywierające do podpory i nie przywierające.
 

Gatunki rośli wspinające się po podporach:

 • akebia, aktinidia, chmiel, cytryniec chiński, dławisz okrągłolistny, glicynia, kokorniak, miesięcznik kanadyjski, obwojnik grecki, rdest auberta, wiciokrzew - wykorzystują podpory do owijania się wokół nich całą łodygą
 • powojnik - zaczepia się za pomocą zmodyfikowanych ogonków liściowych
 • winobluszcz, winnik, winorośl - wspinają się po podporze przytrzymując wąsami czepnymi
 • róża pnąca- zahacza o podporę kolcami skierowanymi zwykle na bok

Jakie podpory dla których pnączy

 • Poziome cienkie podpory o obwodzie do 6cm idealne dla roślin owijających (akebia, aktinidia, clematis, wiciokrzew itp.)
  Podory poziome, pergole są najlepsze dla pnączy z wąsami czeponymi (winobluszcz, powojnik)
 • Kratownice, siatki, altany zapewniają użyteczne podparcie zarówno dla pnączy owijających się jak i czepiających się wąsami.
 • Mur, płot pełny, betonowy, rozległe gładnike konary są domeną gatunków przywierających (bluszcz, przywarka japońska, winobluszcz, hortensja pnąca, milin
Wszystkie elementy wykonujemy na indywidualne zamówienie stosując wysokogatunkową stal nierdzewną 304 lub 316. Pnącza wykonujemy jako pojedyncze elementy lub jako złożone konstrukcje z estetycznymi łącznikami przeznaczone do łączenia lin. Lini od 4mm do 8mm dostosowana jest do wysokości pnączy oraz ciężaru roślin.
 
Dodatkowe opcje przeglądania
Zakres cen od do
Producent
Tylko promocje

Oprogramowanie sklepu shopGold.pl