Elementy do balustrad ponad 5000 akcesoriów. Ponad 100 Wzorów balustrad ze stali nierdzewnej oraz szklanych
Wyprzedaż elementów oraz balustrad ze stali nierdzewnej i szklanych
Projekty balustrad do pobrania za darmo ponad 600 projektów
APP ES-DESIGNER OF HANDRAILS
Strona główna » Elementy zadaszeń szklanych
Zmiana języka
PolskiAngielski
Kategorie
Kontakt
Cennik
Pobierz cennik PDFPobierz cennik HTMLPobierz cennik XLS

Elementy zadaszeń szklanych

Elementy zadaszeń szklanych
Zadaszenia szklane pełnia rolę ochronną nie tylko przed deszczem i śniegiem ale także przed elementami spadającymi, które mogą narazić zdrowie oraz życie osób przebywających przed wejściami do budynków. Podstawowymi aspektami bezpieczeństwa oraz obwarowań wynikających z normy są:

- zadaszenie szklane powinno zostać wykonane z konstrukcji, która umożliwia przeniesienie obciążeń wywołane np.: spadającą okładziną elewacyjnych, okien, parapetów, szyb, itp.,
- zadaszenie musi być umieszczone na wysokości nie najmniej niż 2,4m nad przejściem (chodnikiem),
- zadaszenia muszą pozostawiać nieosłonięty pas ruchu od strony jezdni o szerokości min. 1m,
- zadaszenie należy instalować w budynkach powyżej dwóch kondygnacji w przypadku pomieszczeń przeznaczonych na pobyt osób,
- zadaszenie musi być szersze niż 1m od szerokości drzwi wejściowych,
- zadaszenie musi posiadać wysięg min. 1m dla budynków niskich oraz 1,5m w przypadku budynków wyższych,
- tafla szklana musi być wykonana ze szkła bezpiecznego najlepiej ze szkła hartowanego oraz klejonego,
- szkło najlepiej wykonać z dwóch tafli półhartowanych TVG oraz klejonych 4 foliami,
- konstrukcja musi zapewnić przeniesienie obciążeń śniegiem ale także podmuchami wiatru od spodu zadaszenia.

Konstrukcję zadaszenie można wykonać w kilku wariantach, ważne aby dobrać odpowiednią ilość mocowań zadaszenia oraz przekroje elementów.

Zadaszenia na podciągach.
Jest to lekka konstrukcja wykonana z elementów ze stali nierdzewnej mocowanych do szkła oraz ściany. Ilość podciągów należy dobrać w zależności od miejsca przeznaczenia zadaszenia oraz strefy wiatrowej. W zależności od wysięgu stosujemy odpowiednią ilość rzędów naciągów w linii poprzecznej oraz odpowiednią ilość naciągów w linii wzdłużnej dla każdej tafli szkła. Minimalne szkło jakie stosujemy jest szkłem TVG/VSC 664. Stosowanie szkła wyłącznie hartowanego w jednej jest błędem. Po zbiciu takiego szkła nic nie chroni osoby znajdujące się pod zadaszeniem. Jedna tafla hartowana tłucze się na bardzo drobne kawałki przepuszczając wszystko co spadnie na zadaszenie. Nasze konstrukcje zadaszenia na podciągach wykonujemy w kilku wersjach. Mocowane bezpośrednio do ściany, mocowanie z adaptorem przez ocieplenie, mocowanie poprzez płytę elewacyjna do elementów stalowym. Nie polecamy montażu zadaszeń do szprosów elewacji szklanej jeżeli nie została wcześniej odpowiednio wzmocniona. Zadaszenia na podciągach najlepiej wykonać z kątem nachylenia 45%, który zapewnia maksymalną ochronę przed obciążeniem oraz podmuchami wiatru. Polecamy systemy designe kwadratowe oraz okrągłe. Całość konstrukcji kompletujemy od A-Z montaż może zostać wykonany bez problemu przez ekipy budowlane lub samych domowników.

Zadaszenia konstrukcyjne.
Zadaszenia konstrukcyjne umożliwiają wykonanie złożonych konstrukcji z zastosowanie profili wsporczych zazwyczaj IPE lub HEB. Zadaszenia konstrukcyjne umożliwiają wykonanie zadaszeń o dużym wysięgu z podporami na końcach lub bez. Wszystko zależy od rozwiązań mocowania oraz miejsca przeznaczenia. Ponieważ zadaszenia konstrukcyjne są elementami ciężkimi należy zapewnić odpowiednia podłoże (obciążenie podłoża) na posadowienie stóp montażowych lub stropowych. W zadaszeniach konstrukcyjnych wykorzystujemy szkło TVG/VSG 664 lub 884 w zależności od rozpiętości konstrukcji. Zadaszenie konstrukcyjne podświetlamy dodatkowo LED. Zadaszenie wykujemy ew. dostarczamy z poszczególnych podzespołów do samodzielnego montaż. Montaż na zasadzie "klocków" wykonywany jest zazwyczaj przez ekipy budowlane z podstawowymi umiejętnościami montażowymi.

Zadaszenie na belkach.
Zadaszenia z wykorzystaniem belek konstrukcyjnych wykonujemy zazwyczaj ze stali nierdzewnej. Konstrukcje ze stali zwykłej tzw. czarnej uprzednio cynkujemy przed malowaniem na dowolny RAL. Zadaszenia belkowe maja znacznie ograniczony wysięg niż zadaszenia konstrukcyjne zazwyczaj do 1,1m wysięgu. Mocowanie szkła realizujemy przy pomocy rotul mocowanych do szkła lub w systemie ściskowym szkła od góry do belki. Przy zastosowaniu rotul szkło może zostać zainstalowane także od dołu konstrukcji. Całość zadaszenia przygotowujemy od A-Z pod montaż. Jedynymi pracami montażowymi jakie należy wykonać to przytwierdzenie zadaszenia do stropu więc także montaż nie jest skomplikowany.

Zadaszenie Combo.
Zadaszenia Combo są elementami, które łączą ze sobą opisane powyżej różne sposoby wykonania wraz np. z dodatkowymi ściankami bocznymi. Są to zadaszenia, które posiadają np. podciągi, tafle boczne, belki wsporcze, wzmocnienia konstrukcyjne. Zadaszenia Combo stosujemy wykonując w jednej części, np. zadaszenia wraz z wiatrochronem szklanym przy drzwiach wejściowych. Wszystkie elementy zadaszenia wspólnie przenoszę obciążenia oddziaływując na siebie wzajemnie. Zadaszenie pomimo złożoności jest proste w montażu ponieważ całość konstrukcji przygotujemy dla Państwa pod montaż!

Ogrody zimowe ze stali nierdzewnej.
Konstrukcja ogrodów zimowych jest połączeniem stali nierdzewnej oraz szkła. Ogrody zimowe wyposażone mogą być w dodatkowe drzwi przejściowe lub dekoracyjne. 
 

UWAGA: Realizujemy zamówienia na indywidualne wymiary i długości wszystkich elementów.

Dodatkowe opcje przeglądania
Zakres cen od do
Tylko promocje
Brak produktów ...

Dane techniczne, projekty zadaszeń, rozwiązania:
http://www.eskat.com.pl/eskatt/zadaszenia_szkalne.html
Oprogramowanie sklepu shopGold.pl
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu