Masy mocujące, Środki chemiczne do stali i drewna.
W tym dziale znajdą Państwa wszelkie elementy, które pozwolą na ostateczne wykończenie Państwa balustrady, czyszczenie, konserwacja ewentualna naprawa uszkodzeń stali oraz szkła podczas montażu lub użytkowaniu balustrady. Należy pamiętać aby zachować odpowiednią kolejność działań. Chcąc usunąć uszkodzenia po przypadkowym uderzeniu stalowym młotkiem w elementy balustrady stosujemy najpierw ręczne delikatne czyszczenie drobnym papierem ściernym np. o grmaturze 320 - doprowadzenie struktury szlifu np. włókniną i na końcu czyszczenie i konserwacja środkiem do pielęgnacji. Odwrotne zabiegi będą bezsensowne. Przy większych uszkodzeniach należy zastosować papier ścierny lub listkownica o gramaturze np. 40 następnie 120, papier ścierny 180, kolejno 320 - włóknina i konserwacja.
Konserwacja stali nierdzewnej
Stal nierdzewna wymagana pielęgnacji aby była zawsze zachowana w czystości jednoczenie likwidując ew. występujące ogniska korozji np. po uderzeniu młotkiem stalowym, prętem itp. (mikroskopijne cząsteczki stali czarnej pozostają na powierzchni stali nierdzewnej). Do tego celu służą środki chemiczne, które usuwają niepożądane pierwiastki. Zawsze po montażu balustrady polecamy aby oczyścić powierzchnię stali nierdzewnej nadając jej jednocześnie blask i czystość.
Materiały ścierne
Materiały ścierne występują w różnej gramaturze ścieralności. Najgrubsze ziarno najwięcej wybiera materiał obcy jednakże z drugiej strony pozostawia największe rysy na powierzchni stali nierdzewnej. Materiały ścierne nogą być wykonane w formie
pilników, klocków, walców, rolek, dysków, tarcz, ostrzy, papierów, w odmianie zwykłej i wodoodpornej, taśm, krążków, pasów bezkońcowych do szlifierek, siatek lub płócien, gąbek ściernych i polerskich,past ściernych, włókniny, proszków ściernych. Materiały ścierne mogą być używane jako elementy do obróbki ręcznej lub do zastosowania mechanicznego, np. szlifierki.
Klejenie stali nierdzewnej
Do połączenia stali nierdzewnej stosujemy profesjonalny, łączący bardzo mocną i wyjątkowy trwały, dwuskładnikowy klej epoksydowy o szerokim zastosowaniu zarówno w dziedzinie balustrad jak i w przemyśle a także w gospodarstwie domowym. Klej przeznaczony do łączenia ze sobą i w różnych kombinacjach materiałów takich jak: stal balustradowa, drewno, metal, ceramika, porcelana, beton, styropian, granit, marmur oraz różnego rodzaju tworzywa sztuczne. Bardzo ważne: klej nie nadaje się do połączeń elastycznych. Po sklejeniu tworzy bardzo twarda spoina, nie kurcząc oraz nie rozciągając, spoina odporna jest na zmiany temperatury, wody, wyrobów olejowych, promieniowania UV oraz wstrząsy, nie starzeje się, można obrabiać mechanicznie, wiercić, szlifować, gwintować oraz malować.
Kotwienie w betonie
Kotwienie w betonie można wykonać przy pomocy kotew stalowych lub przy pomocy żywicy dwuskładnikowej winyloestrowej, która miesza się z mieszalniku podczas wyciskania kleju. Podstawowymi zaletami stosowania tej metody jest trwałość połączenia kotew z betonem a ponadto żywica umieszczona w naboju iniekcyjnym, jest bezpośrednio gotowa do użycia w pistolecie ręcznym, aplikacja jest łatwa i poręczna, nie wymaga uprzedniego mieszania, pozwala na szybką prace z przedmiotami przeznaczonymi do zakotwienia, pozwala stosować elementy na ścianach w stropach i sufitach, nadaje się do stosowania na materiałach powszechnie wykorzystywanych w budownictwie: betonie, kamieniu, cegłach dziurawkach, cegłach pełnych, nie wywołują naprężenia związane z rozciągliwością, pozwala na prace w niewielkiej odległości od krawędzi, jest dobra przyczepność, nawet na mokrym podłożu, tubę z klejem można wykorzystać w wielu aplikacjach.