Elementy do balustrad ponad 5000 akcesoriów. Ponad 100 Wzorów balustrad ze stali nierdzewnej oraz szklanych
Wyprzedaż elementów oraz balustrad ze stali nierdzewnej i szklanych
Projekty balustrad do pobrania za darmo ponad 600 projektów
APP ES-DESIGNER OF HANDRAILS
Addurl.nu
Strona główna1 » Gotowe zestawy balustrad, poręcze, odboje, zadaszenia2 » Pochylnie, podjazdy
Zmiana języka
PolskiAngielski
Kategorie
Promocje
Kontakt
Cennik
Pobierz cennik PDFPobierz cennik HTMLPobierz cennik XLS

Pochylnie, podjazdy

Pochylnie, podjazdy Podjazdy dla niepełnosprawnych wymagane dla wózków inwalidzkich w miejscach, w których występują wzniesienia, które uniemożliwiają bezpośredni wjazd wózkami inwalidzkimi. Podjazdy zabezpieczone są balustradami dla niepełnosprawnych w różnej konfiguracji jak przedstawia poniższa kategoria. Najważniejszymi kryteriami jest zachowanie odpowiedniej wysokości pochwytów balustrady. Pierwszy z nich znajduje się na wysokości 750mm od poziomu "0" drugi zaś na wysokości 900mm. Balustrada ma na celu swobodne przemieszczanie się wózków inwalidzkich bez konieczności odrywania rąk od balustrady. Ważne jest także aby pochwyty balustrady dla niepełnosprawnych były bezprzerwowe tzn. końce pochwytów były ze sobą połączone na końcach w jedną całość, kolankami zaokrąglonymi, tworząc łagodne przejście pomiędzy poziomami pochwytów. Pochwyty balustrady powinny wystawać min 300mm poza obrys pochylni z dwóch stron.

Ważne jest także zachowanie odpowiedniej szerokości podjazdu 1200mm oraz długości max 9000mm w jednym ciągu. Jeżeli podjazdy jest dłuży od 9000mm należy podzielić spocznikami nie krótszymi niż 1400mm. Często zdarza się wykonanie zakrętów na podjazd, należy w tym przypadku zachować spoczniki w płaszczyznie poziomej.

Nasze rozwiązanie podjazdów dla niepełnosprawnych oferują wiele możliwości montażu słupków. Począwszy od mocowania prostego do podłoża, mocowanie boczne do boku podjazdu, wysłużone słupki balustrady, które można betonować w ziemi, słupki cięte pod kątem na wymiar w celu dopasowania nachylenia pochylni 6%, łączenie dwóch pochwytów na jednym słupku, itp.

Podjazdy dla niepełnosprawnych pełnią często rolę dodatkowego wejścia do budynku. W tym celu proponujemy zastosowanie dodatkowego wypełnienia balustrady prętami, szkłem, linkami, blachą perforowaną, drewnem, itp. Wypełnienie pochylni dla niepełnosprawnych zapobiega przypadkowemu wypadnięci osób pomiędzy wolną przestrzenią pomiędzy słupkami. W poniższej kategorii znajdą Państwo szereg rozwiązań pochylni dla niepełnosprawnych w różnym wykonaniu wypełnienia.

Każda balustrada dla niepełnosprawnych może zostać wykonana w dowolnej konfiguracji z zachowaniem podstawowych wysokości pochwytów. Można wykonać całość balustrady do wysokości 1100mm z dodatkowymi dwoma pochwytami.

Materiał jako stosujemy na wykonanie balustrad to stal nierdzewna gatunku 304 lub 316 wykończenie szlif lub poler. Na Państwa życzenie każdy element balustrady możemy pomalować na dowolny kolor z palety RAL.

 
 
Dodatkowe opcje przeglądania
Zakres cen od do
Tylko promocje

Oprogramowanie sklepu shopGold.pl